Uudised
Magnetpumba tööpõhimõte
Magnetpump koosneb kolmest osast: pumbast, magnetajamist ja mootorist. Magnetajami põhikomponent koosneb välisest magnetrootorist, sisemisest magnetrootorist ja mittemagnetilisest isolatsioonihülsist. Kui mootor paneb välimise magnetrootori pöörlema, võib magnetväli tungida läbi õhupilu ja mittemagnetilisi materjale ning panna tiivikuga ühendatud sisemise magnetrootori sünkroonselt pöörlema, realiseerima kontaktivaba jõuülekande ja teisendama dünaamilist. tihendage staatiliseks tihendiks. Kuna pumba võll ja sisemine magnetrootor on pumba korpuse ja isolatsioonihülsiga täielikult ümbritsetud, on "töötamise, eraldumise, tilkumise ja lekke" probleem täielikult lahendatud ning tuleohtlike, plahvatusohtlike, toksiliste ja kahjulike ainete lekkimine rafineerimis- ja keemiatööstus läbi pumba tihendi elimineeritakse. Võimalikud ohutusohud tagavad tõhusalt töötajate füüsilise ja vaimse tervise ning ohutu tootmise.
1. Magnetpumba tööpõhimõte
Magnetajami sisemisele ja välisele magnetrootorile on korrapäraselt kokku pandud N paari magneteid (n on paarisarv), nii et magnetosad moodustavad üksteisega tervikliku sidestatud magnetsüsteemi. Kui sisemine ja välimine magnetpoolus on üksteise vastas, see tähendab, et kahe magnetpooluse vaheline nihkenurk on Φ=0, on magnetsüsteemi magnetenergia sel hetkel madalaim; kui magnetpoolused pöörlevad samale poolusele, on kahe magnetpooluse vaheline nihkenurk Φ=2π /n, magnetsüsteemi magnetenergia on sel ajal maksimaalne. Pärast välisjõu eemaldamist, kuna magnetsüsteemi magnetpoolused tõrjuvad üksteist, taastab magnetjõud magneti madalaima magnetenergia olekusse. Seejärel liiguvad magnetid, pannes magnetrootori pöörlema.
2. Konstruktsiooni iseärasused
1. Püsimagnet
Haruldaste muldmetallide püsimagnetmaterjalidest valmistatud püsimagnetitel on lai töötemperatuuri vahemik (-45-400°C), kõrge koertsitiivsus ja hea anisotroopsus magnetvälja suunas. Demagnetiseerimist ei toimu, kui samad poolused on lähedal. See on hea magnetvälja allikas.
2. Isolatsioonihülss
Metallist isolatsioonihülsi kasutamisel on isolatsioonihülss siinusekujulises vahelduvas magnetväljas ning magnetjõujoone suunaga risti olevas ristlõikes indutseeritakse pöörisvool, mis muundatakse soojuseks. Pöörisvoolu avaldis on: kus Pe-pöörisvool; K-konstant; pumba n-nimikiirus; T-magnetilise ülekande pöördemoment; F-rõhk vahetükis; D-vahetüki siseläbimõõt; materjali eritakistus;-materjal Tõmbetugevus. Kui pump on projekteeritud, on n ja T antud töötingimuste järgi. Pöörisvoolu vähendamist saab kaaluda ainult F, D jne aspektidest. Isolatsioonihülss on valmistatud mittemetallilistest materjalidest, millel on kõrge takistus ja tugev tugevus, mis on väga tõhus pöörisvoolu vähendamisel.
3. Jahutusmäärdeaine voolu juhtimine
Kui magnetpump töötab, tuleb sisemise magnetrootori ja isolatsioonihülsi ning liuglaagri hõõrdepaari vahelise rõngakujulise pilu pesemiseks ja jahutamiseks kasutada väikest kogust vedelikku. Jahutusvedeliku voolukiirus on tavaliselt 2–3% pumba kavandatud voolukiirusest. Sisemise magnetrootori ja isolatsioonihülsi vaheline rõngasala tekitab pöörisvoolude tõttu suurt kuumust. Kui jahutusmääre on ebapiisav või loputusava ei ole sile või blokeeritud, on keskkonna temperatuur püsimagneti töötemperatuurist kõrgem ja sisemine magnetrootor kaotab järk-järgult oma magnetismi ja magnetajam ebaõnnestub. Kui söötmeks on vesi või veepõhine vedelik, saab temperatuuri tõusu rõngaspiirkonnas hoida 3-5 °C juures; kui söötmeks on süsivesinik või õli, võib temperatuuri tõusu rõngaspiirkonnas hoida 5-8°C juures.
4. Liuglaager
Magnetpumpade liuglaagrite materjalid on immutatud grafiit, täidetud polütetrafluoroetüleeniga, insenerkeraamika ja nii edasi. Kuna insenerkeraamikal on hea kuuma-, korrosiooni- ja hõõrdekindlus, on magnetpumpade liuglaagrid enamasti valmistatud insenerkeraamikast. Kuna tehnokeraamika on väga habras ja väikese paisumisteguriga, ei tohi laagri kliirens olla liiga väike, et vältida võlli rippumisega seotud õnnetusi.
Kuna magnetpumba liuglaagrit määrib edastatav keskkond, tuleks laagrite valmistamiseks kasutada erinevaid materjale vastavalt erinevatele kandjatele ja töötingimustele.
5. Kaitsemeetmed
Kui magnetajami käitatav osa töötab ülekoormuse all või rootor on kinni jäänud, libisevad magnetajami põhi- ja käitatavad osad pumba kaitsmiseks automaatselt maha. Sel ajal tekitab magnetajamil olev püsimagnet aktiivse rootori vahelduva magnetvälja toimel pööris- ja magnetkadu, mis põhjustab püsimagneti temperatuuri tõusu ning magnetajami libisemise ja rikke. .
Kolm, magnetpumba eelised
Võrreldes tsentrifugaalpumpadega, mis kasutavad mehaanilisi tihendeid või tihendeid, on magnetpumpadel järgmised eelised.
1. Pumba võll muutub dünaamilise tihendi asemel suletud staatiliseks tihendiks, vältides täielikult keskkonna leket.
2. Pole vaja iseseisvat määrimis- ja jahutusvett, mis vähendab energiakulu.
3. Haakeseadise ülekandest sünkroonse tõmbumiseni puudub kontakt ja hõõrdumine. Sellel on madal energiatarve, kõrge kasutegur ning summutav ja vibratsiooni vähendav toime, mis vähendab mootori vibratsiooni mõju magnetpumbale ja mõju mootorile, kui pumbas tekib kavitatsioonivibratsioon.
4. Ülekoormamisel libisevad sisemine ja välimine magnetrootor suhteliselt, mis kaitseb mootorit ja pumpa.
Neljas, ettevaatusabinõud kasutamisel
1. Vältige osakeste sisenemist
(1) Ferromagnetilised lisandid ja osakesed ei tohi sattuda magnetpumba ajami ja laagrite hõõrdepaaridesse.
(2) Pärast kergesti kristalliseeruva või sadestuvat aine transportimist loputage seda õigeaegselt (peale pumba seiskamist valage pumba õõnsusse puhas vesi ja tühjendage see pärast 1-minutilist töötamist), et tagada liuglaagri kasutusiga. .
(3) Tahkeid osakesi sisaldava keskkonna transportimisel tuleb see pumba voolutoru sisselaskeava juures filtreerida.
2. Demagnetiseerimise vältimine
(1) Magnetpumba pöördemomenti ei saa konstrueerida liiga väikeseks.
(2) Seda tuleks kasutada kindlaksmääratud temperatuuritingimustel ja keskmise temperatuuri ületamine on rangelt keelatud. Magnetpumba isolatsioonihülsi välispinnale saab paigaldada plaatinatakistuse temperatuurianduri, mis tuvastab temperatuuri tõusu rõngakujulises piirkonnas, et see saaks alarmi anda või välja lülitada, kui temperatuur ületab piiri.
3. Vältige kuivhõõrdumist
(1) Tühikäik on rangelt keelatud.
(2) Söötme evakueerimine on rangelt keelatud.
(3) Kui väljalaskeklapp on suletud, ei tohiks pump pidevalt töötada kauem kui 2 minutit, et vältida magnetilise täiturmehhanismi ülekuumenemist ja rikkeid.